Zarejestruj się/Zaloguj się: Pracodawca lub kandydat 

Rynek pracy za granicą. Trudne czasy przed nami

Rynek pracy za granicą

Rynek pracy za granicą

Rynek pracy za granicą. Trudne czasy dla pracowników i pracodawców. Oczywiście główną przyczyną jest trwająca wojna na Ukrainie oraz wzrost zachorowań na koronawirusa na świecie. Kolejną istotną kwestią jest wysoki wskaźnik inflacji w Niemczech, Holandii czy Belgii. Skutki wydać na pierwszy rzut oka. To spadek zatrudnienia w przemyśle, rolnictwie czy budownictwie. Wysokie ceny energii elektrycznej czy paliw, powodują częściowe zamknięcia nierentownych zakładów czy fabryk. Sprawdź najnowsze oferty pracy w Niemczech.

Wiele ofert na portalach rekrutacyjnych

Na stronach portali rekrutacyjnych jest jeszcze więcej ofert pracy niż przed rokiem. Jednak w kolejnych tygodniach ich liczba gwałtownie spadnie. Dlaczego? Ponieważ kończą się oferty sezonowej pracy w Holandii czy Belgii. Piekarnie w Niemczech zamykają się na zimę. Firmy budowlane kończą rozpoczęte kontrakty w obawie o zbilżające się niekorzystne warunki atmosferyczne. W niektórych zawodach liczba wakatów już znajduje się na poziomie niższym niż w podobnym okresie sprzed roku. Rosnące na zachodzie ceny paliw stałych czy surowców, bezpośrednio wpływają na liczbę zamówienie oraz zatrudnienie. Obecnie najgorsza sytuacja jest tam, gdzie prąd czy gaz jest najważniejszym półproduktem mocno wpływającym na ostateczną cenę gotowego produktu. Obecnie coraz szybciej pogarsza się sytuacja w usługach.

Jak przetrwać trudny okres na rynku zatrudnienia?

Z jednej strony odpowiedź jest bardzo prosta. Przezimować przez najbliższy czas na obecnym stanowisku. Problem pojawia się jeżeli jest to praca sezonowa. Zależna od pogody czy zleceń. Wtedy niewątpliwie zaczynają się schody. Problemu nie mają fachowcy bo jak pokazały czasy izolacji, nawet wtedy hydraulicy czy elektrycy mają ręce pełne roboty. Zawsze ktoś ma potrzebę naprawy kranu czy zmiany oświetlenia w salonie. Sprawdź oferty zatrudnienia przez sprawdzoną agencję pracy w Niemczech.

Gdzie szukać ofert zatrudnienia?

Jak do tej pory, nic się nie zmieniło. Najwięcej ofert pojawia się na popularnych portalach pracy. Jednak na nich trudno odnaleźć oferty pracy za granicą. Są to serwisy nastawione na klienta z Polski oraz proponujący oferty pracy w Polsce. Facebook? Twitter? A może agencję pracy za granicą? Na każde pytanie odpowiedź powinna brzmieć – na pewno część skorzysta. Najlepiej zaufać sprawdzonej agencji pracy za granicą. Dlaczego? Dlatego, że dysponują wieloletnim doświadczeniem oraz bazą dobrych, aktualnych ofert zatrudnienia za granicą.

Masz jakiś problem bądź pytania?

odezwiemy się jak najszybciej