Zarejestruj się/Zaloguj się: Pracodawca lub kandydat 

Praca za granicą. Oferty pracy w krajach UE

praca za granicą

Praca za granicą — gdzie najczęściej wyjeżdżamy?

Praca za granicą w Niemczech, Austrii czy Norwegii. Szukanie pracy za granicą to dość żmudne i czasochłonne zadanie. Istnieją jednak pewne wskazówki, które mogą znacznie uprościć ten proces. Najwięcej ofert pracy dla Polaków za granicą znajdziemy w Norwegii, Holandii i Szwecji. Pracę sezonową proponują kraje, które raczej wybieramy na podróż wakacyjną. Są to Hiszpania, Włochy czy Cypr. Wybór zależy od umiejętności językowych i zawodowych kandydata oraz jego doświadczenia. Przed planowanym wyjazdem zarobkowym, najwięcej informacji o nowym miejscu najłatwiej zdobyć za pomocą portali z ofertami zatrudnienia. Pozwolą one na weryfikację pracodawcy i czy zapoznanie się z opiniami o nim.

Najważniejsze korzyści wyjazdu

Praca za granicą to marzenie wielu osób. Nie ważne czy jesteś doświadczonym spawaczem, młodym hydraulikiem czy opiekunką osób starszych. Tutaj istotne jest też doświadczenie ale także chęci do pracy, wyjazdu czy nauki nowych umiejętności. Najważniejsze korzyści płynące z wyjazdu do pracy za granicę to przede wszystkim wyższe zarobki oraz większe możliwości rozwoju. To nie tylko zalety zarobkowe. Wyjazd do Danii czy Szwajcarii daje możliwość zwiedzenia innego kraju, poznania jego kultury oraz nauki języka.

Jak szukać pracy za granicą?

Gdy już wiadomo, gdzie chcemy wyjechać, pozostaje poszukiwanie pracy za granicą. Od czego zacząć? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – Internet! Po pierwsze warto wpisać w wyszukiwarkę interesującą nas frazę, np. praca magazyn Holandia czy zbiory Francja. W wynikach zobaczymy, na jakich portalach znajdziemy pracę, za jaką stawkę i jakie warunki musimy spełnić. W grupach na portalach społecznościowych, np. Facebooku, odnajdziemy agencję zatrudnienia oraz pośrednictwa pracy. Warto także odezwać się do znajomych bo może któryś z nich akurat pracuje lub pracował za granicą. Właśnie od niego powinniśmy otrzymać kontakt bezpośrednio do pracodawcy.

Masz jakiś problem bądź pytania?

odezwiemy się jak najszybciej