Zarejestruj się/Zaloguj się: Pracodawca lub kandydat 

Praca w Belgii

Praca w Belgii

Praca w Belgii

Praca w Belgii bez znajomości języka. Królestwo Belgii to państwo federacyjne położone w zachodniej części Europy, w południowych Niderlandach. Belgia jest jednym z najlepiej rozwiniętych państw Europy. Podstawą gospodarki jest wysoko rozwinięty przemysł (głównie hutniczy, maszynowy, elektrotechniczny, spożywczy, chemiczny, włókienniczy) oraz wysokotowarowe rolnictwo (hodowla bydła, trzody; uprawa zbóż, buraków cukrowych). Właśnie dlatego, rynek pracy w Belgii oferuje dużą liczbę stanowisk administracyjnych. Bruksela przyciąga mieszkańców całej Europy, zapewniając bardzo atrakcyjne oferty pracy w strukturach międzynarodowych wspomnianych instytucji. W celach turystycznych możesz przebywać w Belgii 3 miesiące (90 dni). W każdym innym przypadku – w ciągu 10 dni trzeba zgłosić swój pobyt w urzędzie gminy właściwym dla miejsca zamieszkania. Ten obowiązek nie dotyczy osób, które przebywają w hotelu, pensjonacie, więzieniu lub szpitalu. W tych przypadkach meldunkiem zajmuje się administracja obiektu. Jeśli pobyt przekracza 3 miesiące należy złożyć wniosek o zarejestrowanie (meldunek). Charakterystyczne dla belgijskiego rynku pracy są niskie różnice między średnim wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn.

Belgia praca sezonowa

Tysiące ofert pracy w BelgiiWielu Polaków wyjeżdża dzisiaj do pracy za granicą do Belgii. Rynek pracy w Belgii oferuje wiele ofert pracy sezonowej. Wiele osób wyszukuje ofert zatrudnienia w sieci – na portalach ogłoszeniowych lub w mediach społecznościowych. Znajdziemy tam wiele ofert pracy w Belgii bez języka z zakwaterowaniem. Polacy coraz częściej szukają pracy w Belgii na produkcji. Przeglądając Internet znajdziemy wiele firm oferujących legalne zatrudnienie na terenie BelgiiBelgia należy do krajów, które oferują najwyższe minimalne wynagrodzenie w 2021 roku. Najniższa gwarantowana tu płaca wynosi 1626 euro brutto (ok. 7290 złotych). Za godzinę pracy średnio można uzyskać 22,66 euro, co w skali roku daje ok. 47 139 euro. Rozbieżności w proponowanych przez pracodawców stawkach wynikają przede wszystkim z poziomu wykształcenia, wcześniejszego doświadczenia i znajomości języka.

Belgia oferty pracy dla Polaków

Na rynku pracy obserwujemy trend, że z roku na rok coraz więcej osób szuka pracy w Belgii i ostatecznie wyjeżdża za granicę. Znajdziemy wiele powodów takich decyzji. Pierwszym jest sytuacja ekonomiczna w naszym kraju czy rodzinie pracownika. Często wyjazdy do pracy za granicą to dodatkowy dochód a coraz częściej jest to jedyna forma zarobkowa. Wielu pracowników wyjeżdża za pracą do Belgii ze względu na dużo wyższe zarobki, chęć nauczenia się języka flamandzkiego lub angielskiego oraz zdobycia dodatkowych kwalifikacji. To również okazja do nawiązania nowych znajomości, zwiedzania oraz poznania innej kultury i zdobycie cennego doświadczenia, które następnie przydaje się podczas pracy w Polsce. Nie brakuje też osób, które decydują się zostać w Belgii na stałe, zakładają tam rodziny, budują dom oraz wykonują przy tym satysfakcjonującą ich pracę.

Masz jakiś problem bądź pytania?

odezwiemy się jak najszybciej