Zarejestruj się/Zaloguj się: Pracodawca lub kandydat 

Wysokie stawki dla monterów klimatyzacji oraz w chłodnictwie

praca monter klimatyzacji

Praca monter klimatyzacji

Praca monter klimatyzacji za granicą. Oferty zatrudnienia na terenie całych Niemiec, Holandii, Szwajcarii i Austrii. Jedna za najlepiej rozwijających się branży zatrudnienia w Europie. Obserwujemy ciągły wzrost zapotrzebowania rąk do pracy. Wynika to prawdopodobnie z ocieplenia klimatu. Coraz więcej domów prywatnych ma zainstalowaną klimatyzację. Nie jest tajemnicą, że polscy fachowcybardzo cenieni na europejskich rynkach. Aby zacząć pracę w branży, niezbędny jest kurs w szkole policealnej. Zapisać się może praktycznie każdy, kto ma ukończone 18 lat bądź ukończy w roku kalendarzowym, w którym rozpoczyna się kurs. Sprawdź najnowsze oferty pracy dla monterów za granicą

Ile zarabia monter klimatyzacji?

Stawki pracy monterów za granicą zależą od umiejętności oraz kraju, gdzie podejmiemy zatrudnienie. Przykładowo monter klimatyzacji czy chłodnictwa bez języka i doświadczenia otrzyma w Niemczech, 2200€-2400€na rękę“. Na pewno atutami będą diety oraz zapewnione darmowe zakwaterowanie. Doświadczony monter z wysokimi kwalifikacjami i znajomością niemieckiego, zarobi w przedziale od 2800€- 3200€. Dodatkowo pracodawcy dla najlepszych oferują samochód służbowy, laptop pracowniczy czy benefity – karty sportowe czy wstęp na baseny. Monter klimatyzacji czy pracownik chłodnictwa w Holandii otrzyma tygodniówkę w granicach 550€-600€. W Niderlandach wymagana jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. Z reguły pracodawcy zawsze zapewniają darmowe zakwaterowanie.

Jakie uprawnienia są potrzebne do montażu klimatyzacji?

Klimatyzacja, to co raz bardziej popularne urządzenie w naszych domach. Znajdziemy je także w biurach i miejscach publicznych. Należy pamiętać, że zarówno użytkowanie, jak i montaż klimatyzacji muszą odbywać się w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Dlategom montażem powinna zająć się osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i umiejętności. Zachowanie zasad ochrony środowiska jest już wymogiem i obowiązkiem w wielu firmach. Dotyczy to także naszej branży klimatyzacji. UE idzie w kierunku zmniejszenia emisji do atmosfery szkodliwych gazów, takich jak substancje zubożające warstwę ozonową i fluorowane gazy cieplarniane, nazywane F-gazami. Są to substancje wywołujące tzw. efekt cieplarniany. Mówi o tym ustawa o substancjach zubożających warstwę ozonową wydana 15 maja 2015 roku wraz z początkiem 2018 roku w celu dostosowania polskich przepisów prawnych do rozporządzeń unijnych. Agencja pracy za granicą.

Jak zostać monterem klimatyzacji?

Kto może zostać monterem klimatyzacji? Otóż kurs klimatyzacji jest skierowany do osób pełnoletnich, które legitymują się wykształceniem, co najmniej podstawowym i cieszą się ogólnym dobrym stanem zdrowia. Obowiązkowym wymogiem udziału w szkoleniu poświęconemu klimatyzacji jest bardzo dobra znajomość języka polskiego. Pamiętajmy, że polskie uprawnienia są akceptowane przez niemieckich oraz holenderskich pracodawców. Tutaj na pewno liczą się umiejętności i już na pierwszy rzut oka widać, kto zna się na pracy.

Masz jakiś problem bądź pytania?

odezwiemy się jak najszybciej